Cesta potravin na náš stůl – Podzimní hodování

Ve dnech 23. a 26. září jsme využili příjemného počasí, abychom realizovali další aktivity našeho environmentálního projektu „Ze zahrady na stůl a zase zpátky“, který podpořil i Zlínský kraj.

Hlavním cílem projektu je naučit děti vracet zahradám cestou přirozeného hnojení a péče to, co nám poskytují ve formě plodů. První část se tradičně věnovala zpracování jablek na mošt v biokvalitě. Této aktivity se účastnila celá základní škola a přes letošní uspíšení sklizně výsledný mošt všem chutnal.

Další aktivity projektu se budou zabývat výrobou kysaného zelí, jablečného octa, přírodních repelentů, parfémů a mýdel. Děti se tak naučí, že většinu věcí, které nakupujeme v obchodech, lze vyrobit jednoduše i doma, pokud se o svou zahradu dobře staráme a pěstujeme na ní ty správné rostlinky.

Projekt Ze zahrady na stůl a zase zpátky je financován Zlínským krajem.